Print this page
08
April

Nezaustavljivi futsaleri BiH nakon drame slavili i u Sjevernoj Makedoniji

Futsaleri Bosne i Hercegovine pobijedili su u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u gostima selekciju Sjeverne Makedonije rezultatom 3:2 te su tako potvrdili fenomenalnu formu zadržavši stopostotni učinak.

Naši igrači već su ranije osigurali odlazak na Evropsko prvenstvo pa za njih ova utakmica nije imala toliki rezultatski značaj.

Sesar je doveo našu selekciju u vodstvo u 13. minuti te je 0:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Rangotov na otvaranju drugog poluvremena donosi izjednačenje, a onda je u samom finišu uslijedila prava drama.

Prvo je Hrkač u 36. minuti ponovo doveo bh. reprezentaciju u vodstvo, a Ramadan je minut prije kraja meča izjednačio. Činilo se da će meč biti okončan neriješenim rezultatom, a onda je Jelić u 40. minuti uz veliku sreću nakon greške domaćeg golmana postigao gol za konačnih 2:3.

BiH je prva u grupi 4 kvalifikacija za Euro s maksimalnih 15 bodova ispred drugoplasirane Srbije koja ima pet, ali i utakmicu manje. Rumunija i Sjeverna Makedonija dijele treće mjesto sa po dva boda.

Posljednju utakmicu kvalifikacija BiH igra u srijedu protiv selekcije Srbije.